Upcoming Events


There are no upcoming non-game events.

Standings

10-11 Girls
Team W L T GB
SWCC 10-11G 7 0 1 0
East St Paul 10-11 Girls 6 2 0 1.5
Whyte Ridge 10-11g 5 2 1 2
Southdale 10-11G 5 3 0 2.5
Earl Grey 10-11G 3 5 0 4.5
Roblin Park 10-11G 2 6 0 5.5
Dakota 10-11G 2 6 0 5.5
Red River 10/11G 1 7 0 6.5
12 Girls
Team W L T GB
Tyndall 12Girls 8 0 0 0
Riverview 12G 6 2 0 2
Gateway 12G 5 3 0 3
Tuxedo 12G 4 4 0 4
LWCC 12yr girls 3 5 0 5
NGCC 12G 2 6 0 6
Portage 12UG 0 8 0 8
13-14 Girls South West
Team W L T GB
Southdale 13-14G 8 0 0 0
Portage 13-14UG 7 1 0 1
Winkawa 13-14Girls 5 3 0 3
LWCC 13-14yr girls 5 3 0 3
Fort Garry 13-14G 5 3 0 3
Whyte Ridge 13-14g #2 4 4 0 4
Corydon 3 5 0 5
Tuxedo13/14G 2 6 0 6
Whyte Ridge 13-14 girls 1 7 0 7
SWCC 13-14G 0 8 0 8
13-14 Girls North
Team W L T GB
OHCC 13-14G - Oxford Heights 7 1 0 0
Selkirk 13-14G2 7 1 0 0
Springfield 13-14G 5 2 0 1.5
VGCC 13-14G 3 5 0 4
Selkirk 13-14G1 2 5 0 4.5
Tyndall 13/14G 2 6 0 5
Stonewall 13-14G 1 7 0 6
15-18 Girls South West
Team W L T GB
Whyte Ridge 15-18g 8 0 0 0
Earl Grey 15-18G 6 1 1 1.5
LWCC 15-18yr girls 5 3 0 3
Fort Garry 15-18G 3 4 1 4.5
Portage 15-18UG #2 3 5 0 5
Portage 15-18UG #1 1 7 0 7
Greendell 15-18G 1 7 0 7
15-18 Girls North East
Team W L T GB
Winakwa15-18G 7 1 0 0
Selkirk 15-18G1 7 1 0 0
Selkirk 15-18G2 6 2 0 1
Stonewall 15-18G 4 4 0 3
Champlain 15-18G 3 5 0 4
Gateway 15-18G 1 7 0 6
Southdale 15-18G 0 8 0 7
11 Boys South East
Team W L T GB
OHCC 11B - Oxford Heights 8 0 0 0
Tyndall Park 11B 5 2 0 2.5
North Kildonan 11B 5 4 0 3.5
Southeast 11B 4 4 0 4
Greendell 11B 3 5 0 5
Selkirk 11B 3 5 0 5
Southdale 11B 0 8 0 8
11 Boys West
Team W L T GB
KWCC11B#1 7 1 0 0
Tuxedo11B 7 1 0 0
SWCC 11B (Black) 6 2 0 1
LWCC 11yr boys 6 2 0 1
Corydon 11B 2 5 1 4.5
KWCC11B #2 2 5 1 4.5
Fort Garry 10-11B 2 6 0 5
SWCC 11B (Red) 2 6 0 5
La Salle Lakers 1 7 0 6
12 Boys West
Team W L T GB
LWCC 12yr boys #1 8 0 0 0
Whyte Ridge 12b 7 1 0 1
LWCC 12yr boys #2 6 2 0 2
Roblin Park 12B 4 4 0 4
Dakota 12B 4 4 0 4
KWCC 12B 4 4 0 4
SWCC 12B (Red) 2 6 0 6
Corydon 12B 0 7 0 7.5
SWCC 12B (Black) 0 7 0 7.5
12 Boys North East
Team W L T GB
OHCC 12B - Oxford Heights 1 7 0 0 0
Red River 12B 7 2 0 1
Tyndall 12B 5 2 0 2
Southdale 12B 4 4 0 3.5
Springfield 12B 3 6 0 5
OHCC 12B - Oxford Heights 2 1 6 0 6
Garden City 12B 0 7 0 7
13 Boys North
Team W L T GB
MERC 13B 8 0 0 0
North Kildonan 13B 6 2 0 2
Tyndall 13B 5 2 1 2.5
OHCC 13B - Oxford Heights 4 3 1 3.5
Maples 13B 3 5 0 5
Corydon 13B #1 1 7 0 7
Portage 13UB 0 8 0 8
13 Boys West
Team W L T GB
KWCC 13B #1 8 0 0 0
Roblin Park 13B #1 5 3 0 3
KWCC 13B #2 5 3 0 3
SWCC 13B (Yellow) 4 4 0 4
LWCC 13yr boys #2 4 4 0 4
LWCC 13yr boys #1 3 5 0 5
Roblin Park 13B #2 3 5 0 5
SWCC 13B (Black) 0 8 0 8
13 Boys Southeast
Team W L T GB
Corydon 13B #2 8 0 0 0
Winakwa 13Boys 6 2 0 2
Greendell 13B 5 3 0 3
Southdale 13B 3 5 0 5
Lorette 13B 1 7 0 7
Southeast 13B 1 7 0 7
14 Boys South West
Team W L T GB
Fort Garry 14B 8 0 0 0
Corydon 14B #1 7 1 0 1
KWCC 14B 6 2 0 2
SWCC 14B (Black) 5 3 0 3
Southeast 14B 4 4 0 4
Portage 14UB 3 4 0 4.5
Greendell 14B 3 5 0 5
SWCC 14B (Red) 3 5 0 5
LWCC 14yr boys 2 5 0 5.5
Corydon 14B #2 2 6 0 6
Dakota 14B 0 8 0 8
14 Boys South East
Team W L T GB
Tyndall 14B Blue 7 1 0 0
Norwood14B 7 1 0 0
Maples 14B 5 3 0 2
Southdale 14B 4 4 0 3
valley garden 14b 3 5 0 4
Tyndall 14B Green 3 5 0 4
Lorette 14B 3 5 0 4
Selkirk 14B 0 8 0 7
15 Boys West
Team W L T GB
La Salle Lakers 15B 8 0 0 0
Roblin Park 15B #2 6 2 0 2
Roblin Park 15B #1 3 4 1 4.5
Portage 15UB 1 6 1 6.5
Whyte Ridge 15b 1 7 0 7
15 Boys South East
Team W L T GB
Corydon 15B 7 1 0 0
NGCC 15B 5 3 0 2
Southeast 15B #2 4 4 0 3
Southeast 15B #1 3 5 0 4
Dakota 15B 1 7 0 6
15 Boys North East
Team W L T GB
Tyndall 15B 8 0 0 0
Springfield 15B 5 3 0 3
Maples 15B 5 3 0 3
OHCC 15B - Oxford Heights 2 6 0 6
Selkirk 15B 0 8 0 8
16-18 Boys South East
Team W L T GB
Lorette 16-18B #2 7 1 0 0
Corydon 16-18B 7 1 0 0
Dakota 16-18B#1 6 2 0 1
Southdale 16-18B 6 2 0 1
Greendell 16-18B 4 4 0 3
Southeast 16-18B 3 5 0 4
Lorette 16-18B #1 3 5 0 4
LWCC 16-18yr boys 2 6 0 5
Dakota 16-18B#2 1 7 0 6
Earl Greycc 16-18B 1 7 0 6
16-18 North East
Team W L T GB
East St Paul 16-18 boys 8 0 0 0
Stonewall 16-18B 3 5 0 5
Selkirk 16-18B1 2 5 1 5.5
OHCC 16-18B - Oxford Heights 2 5 1 5.5
16-18 Boys West
Team W L T GB
NGCC1618BG 8 0 0 0
Portage 16-18UB #2 7 1 0 1
SWCC 16-18B (Black) 6 2 0 2
KWCC 16B #2 6 2 0 2
SWCC 16-18B (Red) 4 4 0 4
Portage 16-18UB #1 4 4 0 4
Whyte Ridge 16-18b 3 5 0 5
KWCC 16B #1 2 6 0 6
SWCC 16-18B (Yellow) 0 8 0 8
NGCC1618 0 8 0 8
Senior Women Red
Team W L T GB
Wesmen 8 0 0 0
CarMelo Macchiatos 7 1 0 1
The Kodiaks 5 3 0 3
Young Bucks 4 4 0 4
Space Jam 2 4 4 0 4
The Rippers 2 6 0 6
Washed Up Ballas 1 7 0 7
Rim Rockers 1 7 0 7
Senior Women Black
Team W L T GB
My D Just Rose 7 1 0 0
Electric Madames 5 3 0 2
PRIDE 5 3 0 2
Broken Wings 5 3 0 2
Team Mayhem Senior Womens 4 4 0 3
Team Central 3 5 0 4
Mix-a-lot 3 5 0 4
Dynamite 0 8 0 7
Senior Men Div 1
Team W L T GB
Flint Tropics 7 1 0 0
Team Loaded 2.0 6 2 0 1
Team Mayhem Mens Division 1 4 4 0 3
Jr Bisons 1999 2 6 0 5
Junior Bison Boys Black (1998) 1 7 0 6
Senior Men Div 2
Team W L T GB
Tinder Gang 7 1 0 0
Broski's 5 3 0 2
Bandits 5 3 0 2
FFO Pros 4 4 0 3
Brooklegends 3 5 0 4
Swat Team 0 8 0 7
Senior Men Div 3
Team W L T GB
Team Mayhem Mens Division 3 7 1 0 0
Curry and Rice 6 2 0 1
Big Blackhawks 5 3 0 2
Suicide Squad 4 4 0 3
Chunk Dirty 4 4 0 3
808s and Fastbreaks 3 5 0 4
Almonds 2 6 0 5
Hawks 1 7 0 6
Senior Men Div 4
Team W L T GB
Drizzle Bros 7 1 0 0
Team Mayhem Mens Division 4 6 2 0 1
ThundaDownUnda 5 3 0 2
Roblin Park Raiders 5 3 0 2
Connie Crushin Bangers 4 4 0 3
The Riptors 3 5 0 4
Flexin Hard 2 6 0 5
Lob City 0 8 0 7

Results

Senior Women Black
Thursday, June 2, 2016
Mix-a-lot 51
Electric Madames 48
Thursday, June 2, 2016
PRIDE 47
My D Just Rose 50
Senior Women Red
Thursday, June 2, 2016
Young Bucks 45
Wesmen 87
Wednesday, June 1, 2016
Washed Up Ballas 53
The Rippers 56
Senior Men Div 3
Wednesday, June 1, 2016
Team Mayhem Mens Division 3 84
Suicide Squad 67
Tuesday, May 31, 2016
Almonds 66
808s and Fastbreaks 51
Senior Men Div 4
Wednesday, June 1, 2016
Team Mayhem Mens Division 4 55
ThundaDownUnda 66
Tuesday, May 31, 2016
Roblin Park Raiders 52
Flexin Hard 46
15-18 Girls North East
Tuesday, May 31, 2016
Champlain 15-18G 23
Selkirk 15-18G2 36
Sunday, May 29, 2016
Selkirk 15-18G2 47
Southdale 15-18G 17
Senior Men Div 1
Monday, May 30, 2016
Team Mayhem Mens Division 1 57
Team Loaded 2.0 67
Monday, May 30, 2016
Flint Tropics 98
Junior Bison Boys Black (1998) 67
15 Boys West
Sunday, May 29, 2016
La Salle Lakers 15B 38
Roblin Park 15B #2 29
Sunday, May 29, 2016
Whyte Ridge 15b 19
Roblin Park 15B #1 37
14 Boys South West
Sunday, May 29, 2016
Portage 14UB 38
Dakota 14B 33
Sunday, May 29, 2016
Fort Garry 14B 56
Corydon 14B #1 37
16-18 Boys South East
Sunday, May 29, 2016
Corydon 16-18B 48
Greendell 16-18B 32
Sunday, May 29, 2016
LWCC 16-18yr boys 54
Dakota 16-18B#2 48
16-18 Boys West
Sunday, May 29, 2016
KWCC 16B #1 41
Portage 16-18UB #1 84
Sunday, May 29, 2016
SWCC 16-18B (Red) 69
NGCC1618 35
13-14 Girls South West
Sunday, May 29, 2016
Corydon 13
Southdale 13-14G 40
Sunday, May 29, 2016
Whyte Ridge 13-14 girls 11
LWCC 13-14yr girls 38
13 Boys North
Sunday, May 29, 2016
MERC 13B 35
OHCC 13B - Oxford Heights 14
Sunday, May 29, 2016
MERC 13B 44
Corydon 13B #1 26
15-18 Girls South West
Sunday, May 29, 2016
Fort Garry 15-18G 35
Greendell 15-18G 15
Sunday, May 29, 2016
Whyte Ridge 15-18g 47
LWCC 15-18yr girls 25
14 Boys South East
Sunday, May 29, 2016
Norwood14B 40
Maples 14B 35
Sunday, May 29, 2016
Selkirk 14B 36
Southdale 14B 41
13 Boys West
Sunday, May 29, 2016
Roblin Park 13B #1 37
LWCC 13yr boys #1 25
Sunday, May 29, 2016
Roblin Park 13B #2 28
KWCC 13B #2 29
15 Boys South East
Sunday, May 29, 2016
Corydon 15B 18
NGCC 15B 22
Sunday, May 29, 2016
Southeast 15B #2 52
Dakota 15B 42
13-14 Girls North
Sunday, May 29, 2016
Tyndall 13/14G 26
Springfield 13-14G 27
Sunday, May 29, 2016
Selkirk 13-14G2 28
OHCC 13-14G - Oxford Heights 32
13 Boys Southeast
Sunday, May 29, 2016
Greendell 13B 37
Winakwa 13Boys 29
Sunday, May 29, 2016
Corydon 13B #2 38
Lorette 13B 11
16-18 North East
Sunday, May 29, 2016
OHCC 16-18B - Oxford Heights 37
Selkirk 16-18B1 31
Sunday, May 29, 2016
East St Paul 16-18 boys 46
Selkirk 16-18B1 23
15 Boys North East
Sunday, May 29, 2016
Tyndall 15B 70
Selkirk 15B 34
Sunday, May 29, 2016
Maples 15B 2
Selkirk 15B 0
12 Boys West
Saturday, May 28, 2016
Roblin Park 12B 18
LWCC 12yr boys #1 40
Saturday, May 28, 2016
Whyte Ridge 12b 50
Dakota 12B 30
11 Boys West
Saturday, May 28, 2016
Tuxedo11B 35
Fort Garry 10-11B 20
Saturday, May 28, 2016
Corydon 11B 14
KWCC11B#1 69
12 Boys North East
Saturday, May 28, 2016
Springfield 12B 20
Tyndall 12B 55
Saturday, May 28, 2016
Southdale 12B 64
OHCC 12B - Oxford Heights 2 11
10-11 Girls
Saturday, May 28, 2016
Southdale 10-11G 29
Earl Grey 10-11G 23
Saturday, May 28, 2016
Red River 10/11G 20
Roblin Park 10-11G 19
12 Girls
Saturday, May 28, 2016
NGCC 12G 4
Gateway 12G 23
Saturday, May 28, 2016
Portage 12UG 6
Tuxedo 12G 30
11 Boys South East
Saturday, May 28, 2016
Southeast 11B 33
North Kildonan 11B 31
Saturday, May 28, 2016
OHCC 11B - Oxford Heights 36
Greendell 11B 20
Senior Men Div 2
Thursday, May 26, 2016
Swat Team 75
Broski's 89
Thursday, May 26, 2016
Tinder Gang 69
Brooklegends 53
10 Boys
Saturday, April 16, 2016
Southdale 10B 0
SWCC 10 B (Black) 0
8-9/Co-Ed
Saturday, April 16, 2016
Dakota 8-9G 0
LWCC 8-9yr girls 0
LATEST NEWS